Запрошуємо до інвестування в розвиток людського капіталу України (в здоров’я, освіту, соціальний захист дітей та молоді)

Запрошуємо до інвестування в розвиток людського капіталу України (в здоров’я, освіту, соціальний захист дітей та молоді)

 

 

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «КОЗАЦЬКИЙ ЛИЦАРСЬКИЙ КЛУБ»

ЄДРПОУ 40318993. Адреса: 08500, Україна, Київська область, місто Фастів, вул. Папаніна, 58, тел.+380 98 398 4447. Офіційний сайт: https://klkgo.com.ua, Facebook сторінка: https://cutt.ly/3k0gOk8

___________________________________________________________________________

 

15 лютого 2021 р. № 2

 

            Інвесторам в здоровя, освіту та соціальний захист дітей України

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Щоб подолати виклики пандемії Covid-19 та вийти на шлях сталого економічного зростання та інституційних змін в нашій державі створено Національну економічну стратегію України-2030 (https://nes2030.org.ua ), в якій, зокрема, зазначено одне з 4-х ключових завдань: сприяти розвитку людського капіталу і виграти конкуренцію за таланти.

Цей крок Уряду є стратегічним та синхронізованим згідно з реалізацією курсу України в ЄС та НАТО.

Але станом на сьогодні прогресивні патріотичні сили в Україні серйозно занепокоєні реальною ситуацією, яка зазначається в дослідженні Світового банку The Human Capital Index 2020 UpdateHuman Capital in the Time of COVID19 (https://www.worldbank.org/en/publication/human-capital), що молодь в Україні не отримує можливості, необхідні для того, щоб вирости продуктивними дорослими через слабкі інвестиції в охорону здоров’я і освіту. В Україні дитина, що народилася сьогодні, може розраховувати тільки на досягнення 63% продуктивності дорослої людини із повноцінною освітою та оптимальним станом здоров’я. “Хоча це вище середнього показника для країн із подібним рівнем економічного розвитку в усьому світі, проте це нижче середнього рівня для Європи і Центральної Азії. І найбільше турбує те, що на відміну від більшості інших країн регіону і світу, в Україні не спостерігалося поліпшення рівня Індексу людського капіталу в період між 2010 і 2020 роками».

 • Людський капітал – це 50-70% національного багатства

«Національне багатство – це “вартісна оцінка сукупності створених і накопичених видів капіталу: людського, природного та фізичного (додається також фінансовий капітал)” за визначенням розширеної Концепції Світового банку 1995 р. У чинній версії Стратегії «Европа-2020» концепція людського капіталу стає ключовою для досягнення поставленої в ЄС цілі: зростання якості людського капіталу (розумне зростання (smart growth) інновації, освіта; інклюзивне зростання (inclusive growth) зайнятість і кваліфікація, боротьба з бідністю. Одним з пріоритетних напрямків зовнішніх зв’язків згідно Глобальної стратегії зовнішньої політики і політики безпеки ЄС є «державна та соціальна стійкість в країнах, розташованих на сході та півдні від ЄС».

Також суть Концепції сталого розвитку ООН полягає в поліпшенні життєвої ситуації для людей у різних регіонах і одночасно в збереженні шансів для повноцінної життєдіяльності для людства в майбутньому. Концепція спрямована на збереження природних, економічних і соціальних ресурсів суспільства.

Людський капітал займає від 50% до 70% національного багатства, тому перш за все необхідно розвивати цю частину, яка є найбільшою, і від чого залежить приріст національного багатства («Людський капітал у складі національного багатства» Центр Разумкова Україна).

 • «В умовах пандемії інвестування в людей є життєво важливим, оскільки може закласти основу для відновлення та зростання» – Світовий банк

Для того, щоб український народ реалізував свій повний людський потенціал, необхідні великі за обсягом і цілеспрямовані інвестиції в освіту, охорону здоров’я та соціальний захист. Зазначається, що інвестиції в людський капітал – знання, навички та здоров’я, які люди накопичують протягом життя – є ключовими для розкриття потенціалу дитини та посилення економічного зростання в кожній країні. “В умовах пандемії захист та інвестування в людей є життєво важливими, ніж будь-коли, оскільки це може закласти основу для стійкого, всеосяжного відновлення і майбутнього зростання. Пандемія чітко продемонструвала нам важливість потужних систем охорони здоров’я, стійких і гнучких систем освіти і програм соціального захисту, які надають допомогу тим, хто цього потребує”, – зауважив у 2020 році президент групи Світового банку Девід Малпасс.

 • Резерви розвитку людського капіталу в Україні – проактивні громадяни

В Україні існують високоліквідні активи для розвитку людського капіталу як ключового й найбільшого елементу економіки. Найперше вони складаються з громадян – освічених, талановитих, працелюбних та свідомих жити в Україні й підтримувати її розвиток. Лідерами позитивних змін є патріоти (багато з яких – захисники України, ветерани АТО), які мають різні компетенції, таланти, мають власний малий та середній бізнес, самозайняті або працюють фахівцями в установах та на підприємствах. Вони здатні саморозвиватися, згуртувати людей в громадах та надати загальнолюдські та патріотичні ціннісні сенси дітям та молоді, а при залученні експертів та ресурсів створити сучасні інноваційні проекти для розвитку людського потенціалу та розширення партнерств сталого розвитку в Україні та в світі. Такі люди є найпершими соціальними інвесторами в Україну, тому що регулярно добровільно та безповоротно вкладають свої ресурси в соціально-економічну розбудову України, в допомогу соціально незахищеним дітям та дорослим. Деякі з активістів виконують функцію громадських радників при органах місцевого самоврядування.

Саме ці проактивні громадяни (або дієвий людський капітал) є резервом для розбудови громадянського суспільства в Україні, реалізації курсу євроінтеграції та Національної економічної стратегії України-2030.

 • Внесок в розвиток дітей України ГО «Козацький лицарський клуб»

У громадянському суспільстві України добре відома команда патріотів ГО «Козацький лицарський клуб». У 2015 році після того як тренер Олег Чернишенко повернувся з зони АТО додому на Київщину, разом з десятьма однодумцями з місцевої громади було створено громадську організацію.

Результати роботи 10 тренерів ГО «Козацький лицарський клуб» 2015-2020 рр.:

 1. Виховано 50 чемпіонів та призерів районних, обласних і всеукраїнських змагань із панкратіону, українського рукопашу «Спас», шабельного бою, комбат дзю-дзюцу, спортивного метання ножа. 10 чемпіонів і призерів фіналу Кубка світу (2017), вісім золотих, чотири срібні, чотири бронзові нагороди фіналу Кубка світу в Угорщині та дві бронзові чемпіонату світу з панкратіону в Білорусі (2018). У 2018-му загалом завойовано близько 30 медалей різного ґатунку з бойових мистецтв (панкратіон, український рукопаш «Спас» і комбат дзю-дзюцу). Вихованців запрошують поїхати на міжнародні змагання у складі збірної України на чемпіонати світу та Європи до Нідерландів, Італії, Угорщини, Казахстану.
 2. Щоденні тренування 220 дітей із різних видів спорту проводяться безплатно (або за благодійні внески батьків) у спортивно-патріотичному центрі «Козацький лицарський клуб» у Фастові, у спортивних залах при загальноосвітніх закладах району, у Будинку культури та залі боротьби відділу спорту Фастова.
 3. Спортивне обладнання та методичні матеріали надаються частково за підтримки спортивних шкіл обласної КДЮСШ «Динамо», ДЮСШ Фастівського району та міста Фастів. До тренувань (стрільба з традиційного лука та спортивне метання ножів і сокир, бойові мистецтва) дотичні й дорослі.
 4. «Козацький лицарський клуб» увійшов до складу ВГО «Всеукраїнська федерація «Спас». Результатом взаємодії стало відкриття бюджетного відділення «Спасу» при ДЮСШ Фастівського району — першого в Київської області.
 5. У 2021 році Організація увійшла до складу державного Реєстру надавачів соціальних послуг України та займається інституціональним розвитком.

Олег Чернишенко, керівник ГО «Козацький лицарський клуб»: «У нас велика всеукраїнська мета — зміна майбутнього країни через розвиток найкращого в дітях, тому на це потрібен час. До організації роботи з дітьми вже долучилися підприємці та депутати. Сподіваюся, їх з’явиться ще більше, адже лише разом ми зможемо змінити країну на краще! Я упевнився, якою важливою справою ми займаємося в «Козацькому лицарському клубі», забираючи дітей із вулиці й виховуючи сильних особистостей, щоб потім не боротися за них із власниками нарко- й алкобізнесу та їхньою власною байдужістю, моральною слабкістю…Будемо співпрацювати! Зробимо разом Україну кращою!» Дізнатися більше: https://tyzhden.ua/Society/226052 .

 • Проєкт «Дитячий оздоровчо-освітній табір “Дорогинська Січ” ГО «Козацький лицарський клуб» потребує фінансової підтримки

Дитячий табір “Дорогинська Січ” у форматі спортивно-патріотичних зборів та тренувань проводиться ГО «Козацький лицарський клуб» щорічно, 8 років поспіль в Київській області та Карпатах за умов співфінансування власних внесків членів громадської організації та допомоги спонсорів за сприяння влади та спортивних організацій. До часу створення громадської організації табір був ініційований групою однодумців – тренерів та викладачів.

У 2021 році під час пандемії Covid-19 вперше на базі існуючого заходу та методичних напрацювань команди тренерів та викладачів з метою забезпечення організації безперервного навчання 100 талановитих дітей (в тому числі – з малозабезпечених та багатодітних родин) при залученні фахівців з грантонаписання було створено Проєкт «Дитячий оздоровчо-освітній табір “Дорогинська Січ”, який має мету: Посилення інституційної спроможності ГО “Козацький лицарський клуб” задля інтеграції національно-патріотичного, оздоровчо-спортивного та культурно-освітнього контексту в діяльність осередків в Україні з громадянської освіти. Впровадження навчальних програм з фізичного виховання та рухової активності, екологічної просвіти та громадянської освіти для дітей 9-16 рр. Проєкт інвестування в розвиток людського капіталу в Україні (в здоров’я, освіту, соціальний захист дітей та молоді).

Проєкт відповідає чинному законодавству України, синхронізований з Національною економічною стратегією України-2030, з концепцією сталого розвитку ООН, він реалізує велику мету – інвестування в людський капітал України, а саме – в розвиток дітей (в їх здоров’я, освіту, соціальний захист).

Завдання Проєкту: оздоровлення та навчання дітей, впровадження навчальних програм національно-патріотичного, оздоровчо-спортивного та культурно-освітнього напрямків, посилення інституційної спроможності ГО «Козацький лицарський клуб», встановлення партнерств з міжнародними спортивними федераціями.

Термін реалізації (24 дні): 28.06.-03.07.2021 (6 днів-підготовчий етап); 22.07.-08.08.2021 (18 днів-тренувальний етап).

Територія: село Дорогинка Фастівського району Київської області, Україна (підготовчий етап); підприємство  об’єднання громадян “Західний реабілітаційно-спортивний центр Національного комітету спорту інвалідів України 82536, Львівська область, Турківський р-н, с. Яворів, вул. Рівних прав та можливостей, 1 (тренувальний етап).

Проєкт направлений на 5 цільових груп:

 • Цільова група № 1 – 100 дітей-учасників 9-16 рр. (з них 10-25% дітей з малозабезпечених та/або багатодітних сімей). Переважно з Фастівського району Київської області, допускається та заохочується участь з усієї України.
 • Цільова група № 2 – батьки (у тому числі – малозабезпечені громадяни)
 • Цільова група № 3 – учасники Проєкту (тренери, обслуговуючий персонал, члени ГО “Козацький лицарський клуб” та партнери – усього до 30 осіб)
 • Цільова група № 4 – молодь об’єднаних територіальних громад Фастівського району Київської області.
 • Цільова група № 5 – молодь об’єднаних територіальних громад Львівської області.

До участі запрошені волонтери міжнародних спортивних федерацій, представники української діаспори в ЄС, Великій Британії, інших країн світу (молодь).

Даний Проєкт має три варіанти (3) бюджету (грн, євро) у розрахунку на: 1) закупівлю туристичного обладання, 2) оренду туристичного обладнання, 3) обмежений формат проведення під час карантину Covid-19.

Проєкт створений як модель для поширення та реалізації в громадах України.

Грантову заявку з усіма необхідними документами надішлемо на вимогу донорів.

Керівник Громадської організації «Козацький лицарський клуб»

Чернишенко Олег Іванович

3-ВІдкритий мотиваційний лист інвесторам_Дорогинська Січ ГО КЛК 2021

Для  довідки:

Дорогинська січ 2019