Ідея створення єдиного центру, де діти мали б змогу займатись в спортивно-патріотичних гуртках та секціях, виникла давно. Ще будучи членами ГО «Фастівський курінь українського козацтва», молоді та активні козаки постійно шукали можливість знайти приміщення для роботи з молоддю в козацьких традиціях. Майдан, війна і участь в ній більшості активних козаків організації в ролі як воїнів ЗСУ, так і волонтерів ще більше запевнили в тому, що створення такого центру необхідне. Не знайшовши підтримки серед керівництва фастівського козацтва, була створена окрема громадська організація «Козацький лицарський клуб», яка вибрала напрямок діяльності- робота з дітьми, а вже наприкінці 2015 року почали втілюватися задуми в життя.

Приміщення для спортивного центру було безкоштовно надане у користування керівниками ТОВ Автотранс (м. Фастів).

Більше року знадобилось для підготовки приміщення. Протягом цього часу до засновників організації та ідейних лідерів долучалося багато людей з різними видами допомоги по цільовому облаштуванню приміщення.

11 травня 2017 року відбулось офіційне відкриття спортивно-патріотичного центру «Козацький лицарський клуб» у м. Фастів. Цей центр, що відкрився завдяки наполегливій праці багатьох людей, вже об’єднав десятки однодумців та продовжує об’єднувати єдиною ціллю – зробити Україну кращою!

Сьогодні в спортивно-патріотичному центрі займаються діти м. Фастова та районних населених пунктів у відділеннях бойових мистецтв (український рукопаш Спас, панкратіон, бокс), шабельного та мечевого бою, стрільби з традиційного луку,  спортивного метання сокир та ножів, верхової їзди.

Крім того,  силами тренерського складу, проводяться заняття  з бойових мистецтв в інших населених пунктах  фастівського району, адже наша мета – залучення якомога більшої кількості дітей та молоді до спорту та здорового способу життя!

Всі відділення, які працюють для дітей, є відділеннями з видів спорту при спортивних дитячо-юнацьких спортивних школах Фастівського району, КДЮСШ Динамо Київської обласної організації Динамо України та ДЮСШ

м. Фастів при відділі молоді і спорту, або входять до складу всеукраїнських федерацій. Всі мають можливість приймати участь в змаганнях різних видів та офіційно присвоювати дітям спортивні розряди через спортивні школи та федерації .

Крім спортивних досягнень і занять ГО «Козацький лицарський клуб» славиться популяризацією козацьких звичаїв та традицій. Кожне тренування в клубі проводиться в українських традиціях: з молитвою, українською піснею, бесідами на тематику українських та козацьких звичаїв, історії України. При центрі будуть проводитись лекції на різні теми з історії України, українських звичаїв та традицій, вечори української пісні та ін.

В перспективі відкриття гуртків по підготовці до військово-патріотичної гри «Сокіл («Джура»)», українських настільних ігор.

Ми щиро впевнені, що освіта та  виховання,  як фізичне, так і духовне, дітей та молоді – запорука розвитку нашої держави!